Aile Danışmanlığı…

“Aile danışmanına, ailemde bazı şeylerin ters gittiğini hissettiğimde başvurdum. Çocuklarımla ilgili iletişimimin olmadığını gördüm. Herkes odasına çekiliyor. Akşamları yemek yerken ‘Nasılsın, iyi misin, bugün okul nasıl geçti?’ diye sıradan genel soruları sorduğumu fark ettiğimde çocuklarımla yabancı hale gelmiştik bile. Hâlbuki ben onlar için çalışıyor ve yoruluyordum. Bir ev içinde iki yabancı olmuştuk. Eşimle sıkıntılar da başlamıştı…” diyen danışanımın gözlerindeki yorgunluk ve tedirginlik, seanslardan sonra yerini umuda bırakmıştı. Çoğu zaman aile içinde sıkıntılar olur ve her şeyin üstesinden gelebileceğimizi düşünürüz. “Aman psikoloğa ne gerek var, biz kendi başımıza çözeriz” dediğimizde sorunun gün be gün ne kadar büyüdüğünü anlamayız. Ta ki kucağımızda nur topu gibi ayrılık ve stresli günler oluşana kadar.

Aile Danışmanlığı nedir?
Aile Danışmanlığı; aile içindeki bireylerin yani anne, baba, çocukların yaşadığı; bireysel ve genel aile içinde yaşanan sorunların çözümünü araştıran, ailenin birbirini daha iyi anlamasını ve ilişkilerin daha kuvvetli olmasını ve birbirlerine karşı oluşan önyargıların aşılmasını sağlayan terapatik değerlendirmedir. Seanslara aile bireylerinin hepsi aynı anda ve ayrı ayrı katılırlar.

Danışmanlık seanslarından sonra bir farklılık oluyor mu?

Seanslardan sonra farklılık oluşur. Örneğin; ders çalışmayan çocuk ders çalışmaya, her şeye sinirlenen eş daha sakin olmaya, agresif olan çocuk daha sakin olmaya başlar.

Aile Danışmanlığı seanslarından sonra aile içindeki bireylerde bir değişim oluyor mu?

Aile Danışmanlığı kişide ve ailede değişimi ve gelişimi amaçlar ve bunu gerçekleştirir.

Aile Danışmanlığı, nasihat veya öğüt verme yeri mi?

Aile Danışmanlığında kesinlikle nasihat ve öğüt verilmez. Zaten bize gelene kadar çevrenizdeki birçok insan size bu nasihatleri vermiştir. Sorunlarınıza özgün, kalıcı çözüm bulamadığınız için buradasınız. Aile Danışmanlığı kendi içinde birçok dinamiği barındıran, kısa zaman içinde etkili sonuçlar yaratan ve size bir ayna tutan danışmanlık sistemidir.

Mutlu aile sorunların olmadığı değil, sorunların çözülebildiği ilişkilerdir. 

Mutlu aile sorunların tartışıldığı, herkesin söz hakkı olduğu ve sorunların masaya yatırıldığı ilişkidir.

Aile içindeki ayrışmalara minik bir örnek;

  • “Beni zaten anlamıyor, benimle iletişime geçmiyor, düşüncelerime, duygularıma değer vermiyor, aynı şeyleri tekrarlıyor, gereksiz kıskançlıklar yapıyor, onun yanında rahat konuşamıyorum, hep onun dediği oluyor…”

Tartışmalar bu tarz söylemlerle başlayıp sonradan da daha büyük kavgalara veya  kopmalarla devam ediyorsa aile içinde çözümlenmesi gereken önemli sorunlar var demektir.

Aile danışmanlığı; Ne sizin yanınızda ne de onun yanındadır, ne sizi kayırır ne de onu. Aile danışmanlığı daha doğru ve önyargısız birbirinizi anlamaya çalışmanızı sağlar.

Aile danışmanlığı; Birbirinize yabancıyken sizi yakınlaştırır, aynı dilden konuşmanızı sağlar.

Aile danışmanlığı; Danışmanın evrensel doğrularını değil, sizin doğrularınızı yaşanabilir hale getirir.

Aile danışmanlığı; Sizi size anlatır, size ayna olur. Birlikte ne kadar güçlü olduğunuzu hissettirir.

Mylife DANIŞMANLIK; bu alanda size en önemlisi, tarafsız ve özgün danışmanlık yapmaktadır. Yıllardan beri yurt dışı ve yurt içi tüm aile danışmanlıklarında, yüzlerce aile danışmanlığının verdiği tecrübe ile yanınızda.  

İletişim : Ofis Tel: 0324 238 53 88 - Gsm: 0507 232 14 89